¤   zapowiedzi wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   archiwum wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   downloads ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Galeria ¤ ¤   współpraca z ELECTRO-ROBOT   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Projekty ¤ ¤   logowanie do systemu ELECTRO-ROBOT   ¤
Antyscena 2011

reklama
 ¤ zobacz reklamę: Antyscena 2011
  ¤ powiększ ¤  ¤

Od wydarzenia minęło
3172 dni ¤ drukuj stronę ¤
wersja do druku
Antyscena 2011   ¤   Gdynia
festiwal
07.10. - 08.10.2011 r.     data pewna   Piątek - Sobota ¤ start godzina: 18.00  
   
Miejsce: Ucho
Adres: ul. Św. Piotra 2
Wstęp: 80 zł
   
Organizator: ANTYSCENA
E-mail: festiwal@antyscena.pl ¤ wyślij wiadomość przez pocztę ELECTRO-ROBOT ¤
Telefon: nie podano
Strona www: www.festiwal.antyscena.pl
 
Dodatkowy opis wydarzenia:
Już w październiku będziecie mieli okazję usłyszeć i zobaczyć czołówkę artystów z kręgu muzyki NOISE, INDUSTRIAL, IDM, HARDCORE.

Szykuje się nie lada święto dla wszystkich koneserów dźwięków z pogranicza rythmic noise, hardcore, idm, eksperimental. Pod nazwą Antyscena 2011 kryje się wydarzenie bez precedensu w historii koncertów spod znaku noise w Polsce: już w październiku (7-8) na dwudniowym festiwalu w Gdyni, promującym brzmienia wysoce bezkompromisowe, wymykające się wszelkim granicom dźwiękowej moralności, zaprezentuje się szereg projektów, których muzyka zdecydowanie cechuje się właściwościami destrukcyjnymi. Line-up obejmuje m. in. Winterkälte, Mono No Aware czy też polskiego Wieloryba, oraz SYNAPSCAPE, SABES, C.H.DISTRICT. Event obowiązkowy w koncertowym kalendarzu każdego szanującego się miłośnika gatunku noise i jemu podobnych!!

PIĄTEK: 07.10.2011

20: 00 DJ-S
21: 00 RMBK
22: 00 C.H.DISTRICT
23: 00 YURA YURA
24: 00 SABES
01: 00 WINTERKALTE
02: 00 DJ-S

SOBOTA: 08.10.2011

20: 00 DJ-S
21: 00 SCHEMEBOYS
22: 00 ANK.
23: 00 WIELORYB
00: 00 MONO NO AWARE
01: 00 SYNAPSCAPE
02: 00 DJ-S

RBMK to dwuosobowy projekt grający muzykę, którą można określić jako electro industrial hardcore. Do kreowania specyficznego stylu używane są gitara basowa, sampler, przetworzony elektronicznie wokal a także okazjonalnie inne urządzenia elektroniczne tj. syntezator analogowy, generator, różnego rodzaju efekty. Ideą która przyświeca temu projektowi to tworzenie muzyki z jednej strony ekstremalnej a z drugiej poszukiwanie unikalnych dźwięków i szukanie nowych rozwiązań muzycznych i stylistycznych.
Obecnie RBMK pracuje nad zarejestrowaniem nowego materiału...
więcej: www.rbmk.pl

C.H. District - Mirosław Matyasik działalność artystyczną rozpoczął w 1996 współtworząc śląską scenę ambient/noise/experimental. Od 1998 podstawę jego twórczości stanowi jednoosobowy projekt o nazwie C.H. District, który łączy w sobie tradycje muzyki industrialnej ze współczesnymi produkcjami z kręgów tzw. "inteligentnej elektroniki". Ściśle współpracuje z grupą performance/video art Suka Off zasilając ich działalność jako twórca oprawy dźwiękowej.

W latach 1998-2001 ukazały się dwa wydane własnym sumptem płyty "Pneuma-ti-coi" oraz "Continuance".

W 2002 roku podpisał kontrakt z francuską wytwórnią M-Tronic i wydał pierwszy oficjalny CD, split z holenderskim zespołem Duuster, który odbił się sporym echem w środowisku polskim, ale przede wszystkim za granicą - we Francji i za oceanem.

Na początku 2005 roku światło dzienne ujrzał drugi LP C.H. District - "Slides", nagrany dla paryskiego labelu. Pełne, autorskie wydawnictwo, okraszone remiksami m.in. Kero (Shitkatapult) i Telemetrik, zostało znakomicie przyjęte przez recenzentów i fanów muzyki elektronicznej. Zaowocowało to licznymi występami w całej Europie, m.in. Industrial Festival (Francja), Forma Nova Festival (Dania), Torture Garden (Wielka Brytania) itd. oraz udziałem w wielu płytach kompilacyjny
myspace.com/chdistrict


YURA YURA
Projekt YURA YURA and MACHA MéLANIE powstał ze zderzenia dwóch artystycznych światów. Tworzą go Macha Bastide i Grégory Mousselle. Macha Bastide występuje pod pseudonimem Macha Mélanie, jest tancerką, choreografką i kamerzystką, a także nauczycielką tańca. Macha jest również założycielką stowarzyszenia "Puls'art", które zrzesza artystów, tancerzy, choreografów, projektantów mody, muzyków i kamerzystów w celu organizacji wspólnych wydarzeń.
Grégory Mousselle jest kompozytorem i muzykiem, byłym członkiem wielu zespołów grających lokalnie w Dijon. Grywał na perkusji, basie i gitarze w projektach muzycznych z gatunku post rock, post punk, new wave. Nieco później Grégory zaczął tworzyć power noise i w ten sposób narodził się projekt industrialny YURA YURA.
Współpraca Yura Yura & Macha Mélanie rozpoczęła się rok temu, podczas realizacji filmu krótkometrażowego i wspólnych występów łączących muzykę z tańcem "in situ".
Występy Yura Yura & Macha Mélanie są inspirowane miejscem i pojęciem czasu. Za każdym razem choreografia jest uzależniona od pomieszczenia - jego planu i konfiguracji znajdujących się w nim przedmiotów. Występ składa się z kilku aktów, by w ten sposób stopniowo przenieść odbiorców z "tu i teraz" w ruch. Część występu odbywa się w ciemności. Mrok wydobywa z pobliskich przedmiotów sylwetki różnych istot, pośród których tańczy Macha odziana we fluorescencyjny kostium "Dark Lights". Dzięki temu zmienia się percepcja ciała i przestrzeni. W ten zaskakujący, niezapowiedziany sposób Yura Yura & Macha Mélanie zachęcają publiczność do swobodnego odbioru, do podążenia ścieżką wyobraźni, nie narzucając przekazu. Zapraszają do podróży, która może przerodzić się w następne, ponieważ stwarzają okazję do projekcji i własnej interpretacji.

SABES
Projekt Sabes powstal na przelomie 2007/2008 roku. Jest to projekt solowy prowadzony przez Sebastiana Mich.
Jego muzyke mozna smialo opisac jako mieszanke pomiedzy Rhythmic Noise, Techno i Industrial z duzym zastrzykiem energii. W polowie 2007 roku Sebastian wyjechal do Wielkiej Brytanii w celach edukacyjnych. Od tamtego czasu ukonczyl kierunek Music Technology w angielskim Leeds College of Music. Teraz jest on w trakcie zdobywania wiekszej ilosci wiedzy muzycznej na licencjacie Digital Music w Univeristy of Teesside.
Z muzyka jest zwiazany odkad pamieta. Produkcja wlasnych dzwiekow zajal sie juz w wieku 14 lat a w wieku 17 lat zaczal grac na roznych imprezach jako DJ, co zreszta robi do tej pory. Zajmuje sie takze masteringiem dla Polskiego digital-labelu Scythe Squadron Exclusive.

WINTERKALTE
Winterkalte czyli Eric de Vries - elektroniczna perkusja, Udo Wiessmann - programer i właściciel wytwórni Hands Productions. Jego wytwórnia wydała płyty min. takich artystów, którzy doskonale znają power noisowy temat:
Proyecto Mirage
- Sonar
- 5F_55
- Mono No Aware
- Punch Inc.
- Scrap.edx
Winterkalte posiada ciekawy styl, hipnotyzujące bezkompromisowe dźwięki przebijane brudnym lekko strawny beatem. Rytm i ciężka elektronika stapiają się w jedno tworząc skorodowany, poszarpany i rozmyty słodki hałas. Dodatkowo wszystko to składa się na obraz swoistej abstrakcyjnej agresji.
Kawałek Winterkalte - Erosion jak to określił ktoś na YT "There is only one way to play this music... MAX VOLUME". Ja jeszcze dodam zamknięcie w bunkrze i strobo =). Kawałek Erosion znajduje się na płycie Structures Of Destruction wydanej w 1997 roku.
myspace.com/winterkaelteofficial

AnK.
AnK. [a.ka. BIT]. Projekt audio-wizualny, bazujący na estetyce industrial-drum-noiz.Powstał się w 2010r, jednak jego aktualny kształt jest wynikiem kilkuletnich poszukiwań w szeroko pojętych dziedzinach muzyki elektronicznej. Pierwsze produkcje powstały około 2004r., na zasadzie stricte experymentalnej i empirycznej, były wynikiem samoistnej realizacji potrzeby doznawania nowych dźwięków. Inspiracji jest wiele. Od klasyki, fenomeny współczesnej muzyki II połowy XXw., po agresywne i masywne dźwięki ciężkich odmian muzy technicznej i noiz. Cechą charakterystyczną jest rytmika, minimalizm i potężny, huczący bas.

Realizacje dotyczą również sfery kultury wizualnej. Jest autorem video i instalacji dla których motywem przewodnim jest cywilizacja, człowiek, historia.

AnK. jako dj sety opiera na bezkompromisowych dźwiękach schranz-hardcore i hard techno. Jest inicjatorem audio-wizualnych eventów i cyklu imprez m.in. pod szyldem F13 i BazaBasu.
www.liveatmothersip.blox.pl/html
myspace.com/f-13

WIELORYB
Zespół Wieloryb powstaje w 1994 roku w Gdańsku. Początkowo działa w czteroosobowym składzie jako eksperymentalny projekt muzyków z różnych trójmiejskich formacji. W tym samym roku wydaje pierwszą płytę zatytułowaną "I". Wieloryb, jako jeden z pierwszych zespołów industrialnych, zaczyna grać koncerty w kraju i za granicą, grając z takimi wykonawcami jak Jimi Tenor i Pan Sonic. W 1995 roku ukazuje się drugie oficjalne wydawnictwo zespołu, płyta "II".
Aktualną drogą WIELORYBA stał się industrialny rhythmic noise, zainspirowany wszechobecnym rytmem. Szum miasta, bicie serca, rytm maszyn, tętno... Równe, miarowe, jednostajne. Narodziny, ból, sex, śmierć.
myspace.com/wieloryb2009

MONO NO AWARE
Powernoisowe brzmienie Mono No Aware jest dziełem jednego człowieka.

Zespół Mono No Aware założył w 1995 roku Leif Künzel. Początkowo towarzyszył mu Stefan Böhm, jednak dość szybko odszedł z zespołu. Od tamtego czasu powernoisowe brzmienie Mono No Aware jest dziełem jednego człowieka.

Mono No Aware ma w swym dorobku cztery albumy, wszystkie odniosły duży sukces:
"Kitanai Yatsu" (2000)
"Kika No Sekai" (2002)
"Kikai no Sekai" (winyl, 2003)
"Kataku" (2005)
"Ketoujin" (2008)

Wiele utworów zostało umieszczonych na różnych kompilacjach. Leif Künzel jest również założycielem takich zespołów jak Norm czy MsMoNo.
myspace.com/mnanorm

SYNAPSCAPE
Synapscape to niemiecki duet specjalizujacy sie w muzyce dark noise i power electronics. Od wielu lat dziala na Niemieckim rynku muzyki industrialnej

Synapscpe zostal zalożony w 1994 roku przez Philipp Münch i Tima Kniep którzy byli jedynymi jego czlonkami. Początki muzyczne Müncha były związane z grupą The Rorschach Garden (1988). W 1989 był założycielem industrialnej kapeli Ars Moriendi. Ten projekt przetrwal do 1994 roku aż do powstania Synapscape. Oboje czlonków Synapscape nagrali projekt Monokorm. Ponadto Munch był wlaścicielem projektu Pmuench oraz jest członkiem współpracującym z Templegarden, który nagrywa pod nazwą The Rorschach Garden. Tim Kniep i Philipp Münch doszli do perfekcji w kreowaniu specyficznych bitów charakterystycznych dla power noise. Rytmy te pomimo, iż są dosyć ciężkie i industrialne, jednocześnie niesamowicie kręcą i z całą pewnością zaprezentowane podczas koncertu wprowadzą słuchaczy w niesamowity nastrój.
myspace.com/synapticlandscapes

cja o biletach:[/b]
2 dni 65 zł (tydzień przed koncertem 80 zł)
1 dzień 45 zł (tydzień przed koncertem 55 zł)

Zapraszamy!
 
 
Dodane: poniedziałek - 2011.09.26 - 09:09:40Autor: ELECTRO-ROBOT  |  odsłon: 8980