¤   zapowiedzi wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   archiwum wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   downloads ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Galeria ¤ ¤   współpraca z ELECTRO-ROBOT   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Projekty ¤ ¤   logowanie do systemu ELECTRO-ROBOT   ¤
GusGus @ Megaclub

reklama
 ¤ zobacz reklamę: GusGus @ Megaclub
  ¤ powiększ ¤  ¤

Od wydarzenia minęło
3335 dni ¤ drukuj stronę ¤
wersja do druku
GusGus @ Megaclub   ¤   Katowice
koncert
19.10.2011 r.     data pewna   Środa ¤ start godzina: 20.00  
   
Miejsce: Megaclub
Adres: ul. Żelazna 9
Wstęp: 69 zł
   
Organizator: Mega Club
E-mail: megaclub@megaclub.pl ¤ wyślij wiadomość przez pocztę ELECTRO-ROBOT ¤
Telefon: nie podano
Strona www: www.megaclub.pl
 
Dodatkowy opis wydarzenia:
Znany zarówno z triphopowych jak i deephousowych produkcji, islandzki kolektyw GusGus, w odświeżonym, pięcioosobowym składzie! Zespół przyjedzie do Katowic promować zbierający świetne recenzje, wydany dla kolońskiej wytwórni Kompakt, album "Arabian Horse".

GusGus Fanpage: facebook.com/pages/GusGus/27595561729

Pochodzą ze stolicy Islandiii i zaczynali na początku lat 90 jako liczący 9 osób kolektyw filmowo-muzyczny. Porównywani często do The Sugarcubes, macierzystej formacji Bjork Gunmundsdottir, szybko wypracowali własną, niepowtarzalną formułę, której bliżej od estetyki punkrockowej było jednak do muzyki tworzonej przez piewców bijącego wtedy szczyty popularności triphopu (Massive Attack, Tricky, Lamb). To w szeregach GusGus swoją karierę rozpoczynała znana z subtelnych wykonań Emiliana Torrini.
Zauważeni przez słynną angielską wytwórnię 4AD, dzięki podpisanemu z nią kontraktowi, wydali świetnie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność debiutancki album "Polydistortion". W 1997 r. bardzo szybko podbili nim roczne zestawienia najlepszych albumów.

Pięć lat wyjątkowo aktywnej działalności sprawiło jednak, że zakładany bardziej z myślą o kręceniu filmów niż tworzeniu muzyki kolektyw, stopniowo uszczuplany był przez odejścia kolejnych jego członków i na początku minionej dekady w jego skład wchodzili już jedynie Stephen Stephensen oraz Birgir Þórarinsson. Przez lata zespół zmieniał swoje muzyczne oblicza, nie zawsze znajdując przy tym uznanie wśród fanów ich pierwszych dwóch płyt.

Muzyka Islandczyków skręciła wyraźnie w bardziej tanecznym kierunku, wpasowując się w modę na minimalowe techno i house. Świadectwem tego była już płyta "Attention" z 2002 roku, a całkowitym potwierdzeniem - "Forever" z 2007 roku. Opublikowana dwa lata później dla kolońskiej wytwórni Kompakt płyta "24/7" to jednocześnie powrót obdarzonego niepowtarzalną barwą głosu Daniela Augusta. Paweł Gzyl z portalu Nowa Muzyka tak napisał o tym krążku:
"Wyraziste połączenie melodramatycznej melodyki z hipnotyczną rytmiką w wykonaniu trzech producentów, sprawiło że zespół powrócił z kilkuletniego niebytu na pierwszy plan współczesnej sceny elektronicznej."

Wszystko wskazuje na to, że GusGus są na fali wznoszącej: pozostając pod skrzydłami Kompaktu, wydali kilka miesięcy temu świetnie przyjęty "Arabian Horse", album, nie tylko przez zwolenników stricte elektronicznych produkcji, uznawany za najmocniejszą pozycję w ich dyskografii od czasów wydania ich debiutanckiego dzieła.

W Katowicach GusGus wystąpi w składzie:
- Stephan Stephensen
- Birgir Þórarinsson
- Daniel Ágúst Haraldsson
- Urður Hákonardóttir
- Högni Egilsson

Bilety
59 zł w przedsprzedaży
69 zł w dniu koncertu

Punkty sprzedaży:
salony EMPiK, MediaMarkt, Saturn i inne punkty Ticketpro
w całej Polsce.
http://www.ticketpro.pl/jnp/gdzie-kupic-bilety/index.html

Sprzedaż internetowa:
www.ticketpro.pl
https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Detail/10022/gus-gus

Zapraszamy!
 
 
Dodane: poniedziałek - 2011.09.12 - 13:36:46Autor: ELECTRO-ROBOT  |  odsłon: 8311