¤   zapowiedzi wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   archiwum wydarzeń muzycznych   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   downloads ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Galeria ¤ ¤   współpraca z ELECTRO-ROBOT   ¤ ¤   ELECTRO-ROBOT   Projekty ¤ ¤   logowanie do systemu ELECTRO-ROBOT   ¤
Tauron Nowa Muzyka

reklama
 ¤ zobacz reklamę: Tauron Nowa Muzyka
  ¤ powiększ ¤  ¤

Od wydarzenia minęło
3387 dni ¤ drukuj stronę ¤
wersja do druku
Tauron Nowa Muzyka   ¤   Katowice
festiwal
25.08. - 28.08.2011 r.     data pewna   Czwartek - Niedziela ¤ start godzina: 16.00  
   
Miejsce: Kopalna Węgla Kamiennego Katowice
Adres: ul. Kopalniana
Wstęp: 150 zł
   
Organizator: MORE MUSIC AGENCY
E-mail: adam@jazzclub.pl ¤ wyślij wiadomość przez pocztę ELECTRO-ROBOT ¤
Telefon: nie podano
Strona www: www.festiwalnowamuzyka.pl
 
Dodatkowy opis wydarzenia:
Idea festiwalu narodziła się w 2006 r. i jest tak naprawdę zupełnie prosta: od samego początku chcieliśmy pokazywać polskiej publiczności to co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów, udowadniając jednocześnie, że brzmienia praktycznie całkowicie nieobecne w krajowych mediach, mogą przyciągnąć do Katowic sporą grupę fanów niebanalnej muzyki z Polski jak i całej niemalże Europy. Od sześciu lat uważnie śledzimy kariery największych gwiazd oraz najciekawszych debiutantów, starając się zapraszać tych artystów, którzy w doskonały sposób łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności. To właśnie u nas po raz pierwszy w Polsce zaprezentowały się takie gwiazdy muzyki jak Autechre, DJ Krush, Prefuse 73, Jamie Lidell, Amon Tobin, Flying Lotus, Battles, Bonobo czy Fever Ray. To my również, jako pierwsi, zaproponowaliśmy publiczności możliwość zabawy w historycznych, postindustrialnych kopalnianych lokalizacjach. Połączenie nowoczesnych brzmień z historycznym dziedzictwem Górnego śląska okazało się doskonała receptą na sukces, o czym zaświadcza coraz większa ilość osób odwiedzających co roku nasz festiwal, jak i spora ilość nagród, jakie otrzymaliśmy, w tym, zdobyty w 2010 roku tytuł Najlepszego Małego Festiwalu w Europie przyznany nam przez European Festival Awards.

MIEJSCE
Od trzech lat tereny nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice (KWK Katowice), położone w samym centrum Katowic, stolicy Górnego Śląska są prawdziwą Mekką dla wszystkich miłośników nowych brzmień elektronicznych. To właśnie tam, pomiędzy dwoma doskonale zachowanymi wieżami szybowymi, nazwanymi Bartosz i Warszawa, co roku pojawiają się festiwalowe sceny, na których goszczą największe gwiazdy współczesnej alternatywy muzycznej. Działająca w latach 1823-1999 r. jeden z najlepiej zachowanych industrialnych zabytków na Śląsku, okazała się najlepszym miejscem do prezentacji muzyki nieobecnej w mediach, przyciągającej jednak wielotysięczną publiczność. Pozostałości przemysłowych zabudowań kopalni, jak wieże wyciągowe, magazyny, hale produkcyjne czy wspaniale zachowana wieża ciśnień okazały się być najlepszą oprawą zarówno dla rozbudowanego, instrumentalnego nu-jazzu, jak i oszczędnych mrocznych brzmień minimal techno, współtworząc niezapomniany klimat festiwalu.

ARTYŚCI

25 sierpnia 2011 (czwartek)
Galeria Szyb Wilson Katowice
ul. Oswobodzenia 1, Katowice

Lamb

26/27 sierpnia 2011 (piątek / sobota)
KWK Katowice/Muzeum Śląskie
ul. Kopalniana 6, Katowice

Modeselektor
Apparat Band Live
Gold Panda
FaltyDL
Bonaparte Circus Show
Lorn
Mary Anne Hobbs
Pearson Sound Aka Ramadanman
Emika
Walls
Boxcutter
Darkstar
Instra:mental
Oris Jay
Roska
Jacek Sienkiewicz
Matias Aguayo
Superpitcher
Battles
Machinedrum
Lunice
Spoke Mathambo
Dels
Seefeel
Ford&Lopatin (Games)
Body Bill
Little Dragon
Amon Tobin


28 sierpnia 2011 (niedziela)
Kościół Parafii Ewangelicko Augsburskiej
ul. Warszawska 18, Katowice

Jamie Woon

BILETY

Karnety 4 dniowe - wyprzedane!

Karnety 2 i 3 dniowe.
Karnety w cenach (w przedsprzedaży):
- karnet 2 dniowy - 130 zł
- karnet 3 dniowy - 150 zł

W trakcie Festiwalu:
- karnet 2 dniowy - 140 zł
- karnet 3 dniowy - 160 zł

Bilet na koncert inauguracyjny TNM 2011 - Lamb:
- przedsprzedaż - 70 zł
- w dniu koncertu - 80 zł

Równolegle można nabywać bilety na koncert finałowy TNM 2011 - Jamie Woon.
- w przedsprzedaży - 50 zł
- w dniu koncertu - 60 zł

Pragniemy poinformować również, że planowany na 28 sierpnia występ zespołu Lamb (jako koncert zamknięcia TNM 2011), zostaje przeniesiony na dzień otwarcia festiwalu i odbędzie się 25 sierpnia w katowickim Szybie Wilson. Zmiana ta podyktowana jest nieoczekiwanym konfliktem terminów samego zespołu Lamb.

Wszystkie zakupione już bilety na to wydarzenie zachowują oczywiście ważność bez konieczności wymiany. Udział w tym wydarzeniu możliwy będzie na podstawie zakupionych karnetów 3 i 4 dniowych.

Bilety do nabycia w:
www.ticketpro.pl
www.ticketportal.pl
www.wlotki.pl

Salony Empik, sklepy sieci Media Markt i Saturn oraz w katowickim Jazz Club Hipnoza.

Uwaga: ilość karnetów 3 dniowych jest ograniczona ze względu na pojemność katowickiej Galerii Szyb Wilson, w której odbędzie się koncert inauguracyjny - Lamb! Analogicznie przedstawia się sytuacja z biletami dostępnymi na koncert finałowy - Jamie Woon - ilość również ograniczona.

Zapraszamy!
 
 
Dodane: sobota - 2011.05.28 - 00:15:15
Edytowano: 2011.06.03 - 22:58:43
Autor: ELECTRO-ROBOT  |  odsłon: 12846